Zarejestruj się
Masz już konto?
Zaloguj się
 
Partner strategiczny
Wsparcie żywieniowe Gruczoł krokowy Płuco i opłucna Pierś Przewód pokarmowy Układ moczowo-płciowego Narządy głowy i szyi Gruczoły wydzielania wewnętrznego Ginekologia onkologiczna Czerniak Mięsaki tkanek miękkich, kości i GIST Terapia wspomagająca Inne Hematologia Leczenie bólu
 
 
Onkomapa: przewodnik po polecanych przez centra onkologiczne ośrodkach
więcej
 
Dlatego publiczne i specjalistyczne ośrodki onkologiczne z całej Polski chcą opracować Onkomapę – przewodnik po polecanych przeznie placówkach onkologicznych w całym kraju.
-Mapa ma powstać w ramach kampanii uświadamiającej pacjentom, jak ważne jest szybkie i odpowiednie leczenie choroby. 4 lutego 2014 roku ruszy odpowiedni portal dla pacjentów. Powstaje też Onkomapa – przewodnik po polecanych placówkach onkologicznych w całym kraju – pisze „Gazeta Współczesna”.

-Wszystko po to, aby pacjent mógł korzystać z jak najbardziej skutecznego leczenia – tłumaczą organizatorzy akcji. Ich zdaniem coraz częściej leczeniem nowotworów zajmują się niewielkie, powiatowe szpitale albo prywatne ośrodki, które nie oferują chorym kompleksowości działań. A leczenie to nie tylko operacja, ale też szeregu kolejnych działań, jak radioterapia, chemioterapia, rehabilitacja czy psychoterapia, które też mają ogromne znaczenie w efektywności działań. Muszą być wykonane w określonym czasie.

Jak zauważa dziennik gdy chory jest tylko zoperowany w szpitalu niespecjalistycznym, zdarza się, że na dalsze leczenie nawet się nie zgłasza, bo myśli, że już zostało zakończone. A choroba po pewnym czasie znowu daje znać o sobie, chociażby w postaci przerzutów.
 
 
 
© 2015 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.