Zarejestruj się
Masz już konto?
Zaloguj się
 
Partner strategiczny
Wsparcie żywieniowe Gruczoł krokowy Płuco i opłucna Pierś Przewód pokarmowy Układ moczowo-płciowego Narządy głowy i szyi Gruczoły wydzielania wewnętrznego Ginekologia onkologiczna Czerniak Mięsaki tkanek miękkich, kości i GIST Terapia wspomagająca Inne Hematologia Leczenie bólu
 
 
Antykoncepcja bez recepty
więcej
 
FDA zatwierdziła bezreceptowy lek antykoncepcyjny do stosowania przez wszystkie kobiety w wieku rozrodczym. – Lek może przyczynić się w istotny sposób do ograniczenia niechcianych ciąż – powiedziała Janet Woodcock, dyrektor Centrum Oceny Leków i Badań Naukowych FDA.
Food and Drug Administration ogłosiła, że zatwierdza wykorzystanie „Plane B One-Step” (lewonorgestrel). Działanie to jest zgodne z postanowieniem z 5 kwietnia 2013 r. Sądu Rejonowego w Nowym Jorku, w którym orzeczono, że produkty zawierające lewonorgestrel powinny być dostępne w „trybie awaryjnym” jako środek dla kobiet bez względu na wiek i ograniczenia ordynacji medycznej.
„Plane B One-Step” należy do – jak to określa FDA w komunikacie - awaryjnych środków antykoncepcyjnych, przeznaczonych do zminimalizowania ryzyka ciąży po niezabezpieczonym stosunku płciowym lub gdy istnieje podejrzenie, że inne środki antykoncepcyjne mogły być nieskuteczne. „Plane B One-Step” jest pigułką, która powinna być zażyta jak najszybciej - najlepiej w ciągu trzech dni po niezabezpieczonym stosunku.
 
 
 
© 2015 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.