Zarejestruj się
Masz już konto?
Zaloguj się
 
Partner strategiczny
Partner portalu
Wsparcie żywieniowe Gruczoł krokowy Płuco i opłucna Pierś Przewód pokarmowy Układ moczowo-płciowego Narządy głowy i szyi Gruczoły wydzielania wewnętrznego Ginekologia onkologiczna Czerniak Mięsaki tkanek miękkich, kości i GIST Terapia wspomagająca Inne Hematologia Leczenie bólu
 
 
Portal dla chorych na raka i ich bliskich
więcej
 
Nudności i wymioty związane z chemioterapią – tego boją się najbardziej pacjenci walczący z rakiem. Zdarza się, że dolegliwości nie mijają przez wiele dni, stając się prawdziwym utrapieniem. Dlatego tak ważna jest świadomość, jak zapobiegać tym objawom, jak przygotować się do chemioterapii, by stała się jak najmniej traumatycznym przeżyciem. Na pomoc chorym przychodzi nowy serwis www.ulgawchemioterapii.pl, gdzie chorzy i ich bliscy będą mogli znaleźć niezbędne informacje dotyczące przygotowania się do chemioterapii.
Pacjenci cierpiący z powodu choroby nowotworowej boją się chemioterapii. Strach jest nieodłącznym uczuciem towarzyszącym walce z rakiem – strach o życie, o zdrowie, o to, czy dam radę, o to, jak zniosę chemię. Właśnie z powodu jej skutków ubocznych, pacjenci często odwlekają czas podania wlewów, a przecież czas w chorobie nowotworowej gra bardzo istotną rolę – im szybsze wykrycie i leczenie, tym większa szansa na pokonanie nowotworu.

Nudności i wymioty są potwornie wyczerpujące. W przebiegu chemioterapii doświadcza ich 70-80% chorych. Dlatego takie ważne jest to, by je skutecznie niwelować. Jeśli terapia jest lepiej tolerowana, łatwiej wykrzesać w sobie motywację do walki z chorobą, a to podstawa sukcesu.

Dlatego powstał portal www.ulgawchemioterapii.pl. Zamieszczone są w nim niezbędne informacje na temat sposobów radzenia sobie z nudnościami i wymiotami, są tam zalecenia dietetyczne, a także informacje dotyczące farmakoterapii.
 
 
 
© 2015 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.